Ubytování Pernink Krušné hory

 

Kapacita ubytování našeho penzionu je až 25 osob (20 lůžek + 5 přistýlek). Ubytování se nachází v krásném prostředí lokality Pernink v Krušných horách. 

 

Penzion U Dvou pánů v krásné oblasti Pernink v Krušných horách Vám nabízí:

 

- 3x dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky
- 2x třílůžkový pokoj
- 1x čtyřlůžkový pokoj s možností přistýlky
- 1x studio pro čtyři osoby s možností přistýlky s vlastní kuchyňkou, balkonem a satelitní TV ( příplatek 150,-/noc )

* všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sociálním zařízením, nechybí ručníky a mýdlo, TV a Wifi
* penzion má vlastní oplocené parkoviště zdarma (bezpečné parkování u penzionu v Krušných horách)
* snídaně je v ceně ubytování. Možnost polopenze, Low Carb, či bezlepkové stravy za příplatek

 


Ubytování v našem penzionu U Dvou pánů Vám přinese mnoho zážitku z pobytu v Krušných horách. Ať už je původ názvu jakýkoli, založení Perninku byl jistě šťastný nápad. Po dvě staletí se obec mohla těšit z ohromného rudného bohatství, především cínu a stříbra. Ne nadarmo se území mezi obcemi Pernink, Horní Blatná a Abertamy říkalo „Stříbrný trojúhelník“. V 18. století se však místní museli chtě nechtě přeorientovat na řemesla, jelikož hornictvím by se už déle neuživili. Ve většině krušnohorských obcí se ujalo zejména krajkářství a rukavičkářství.

 

Raritou Perninku byli cvičitelé a prodejci zpěvného ptactva, kteří učili hýly a kanáry zpívat populární české písničky. A ještě něčím se Pernink proslavil. Jedinečným kamenným viaduktem, který najdete kousek za nádražím. Železniční stanice v Perninku je se svou nadmořskou výškou 902 m.n.m. druhá nejvýše položená v České republice a vybudování tratě z Karlových Varů až do Potůčků byl roku 1899 nesmírně náročný úkol. Viadukt má 6 oblouků a v nejvyšším bodě měří 20 metrů. Dojdete k němu příjemnou cestou obnoveným lesoparkem, který tu v kopcích založil už v 19. století abertamský rodák a slavný továrník Johann D. A. Meinl.

 

S jeho životem, ale také s historií obce a místní přírodou vás seznámí Krušnohornická naučná stezka, křižující Pernink a nejbližší okolí. Na delší procházky doporučujeme pověstmi opředenou Dračí skálu (dovede vás tam červená turistická značka), Trousnickou skálu nebo Tisovský vrch. Po žluté dojdete do Horní Blatné a na Blatenský vrch s rozhlednou.